Kā notiek pieteikšanās

Pieteikšanās kārtība 

Pieteikšanās mācībām notiek periodiski - vienu līdz divas reizes gadā kopš 2017. gada. Katrai kārtai ir noteikts mācību klāsts, kas tiek publicēts šajā mājaslapā, kā arī pieteikšanās sākuma un beigu termiņš. Pieteikšanās 6. mācību kārtā notiek no 31. maija – 30. jūnijam.  

Pieteikšanās notiek tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv, izmantojot e-pakalpojumu. 

Pieteikšanās pa soļiem

 1. Ienāc www.macibaspieaugusajiem.lv. Viss mācību klāsts ir tikai šajā vietnē.
 2. Izpēti uzņemšanas nosacījumus un iespējas. Iepazīsties ar uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām.
 3. Spied “Pieteikties mācībām” sākumlapā un izpēti izglītības programmas. Visas mācību programmas ir publicētas un pieteikšanās notiek tiešsaistē, izvēloties pogu "Pieteikties mācībām" sākumlapas augšējā labajā stūrī. 
 4. Izvēlies mācības un spied “Pieteikties”. Atlasi mācības pēc digitālās kompetences, programmas veida, norises vietas vai meklē pēc atslēgvārda. Iepazīsties ar izvēlēto programmu, nepieciešamajām priekšzināšanām, digitālajiem rīkiem un programmatūru. Plānotos mācību norises laikus un pedagogus vari noskaidrot, sazinoties ar norādītajām izglītības iestādes kontaktpersonām.   
 5. Autentificējies ar latvija.lv. Izmantojot latvija.lv autentifikācijas logu, pieslēdzies ar saviem ibankas, eID vai eParaksta datiem, sekojot instrukcijām uz ekrāna.
 6. Aizpildi un apstiprini pieteikumu. Aizpildi mācību pieteikumu, atzīmējot atbilstošās izvēlnes. Kad pieteikums aizpildīts, spied pogu “Iesniegt”, - parādīsies paziņojums par pieteikuma saņemšanu. Savu pieteikumu vari arī anulēt līdz pieteikuma iesniegšanas termiņam - 30. jūnijam. 
 7. Pievieno kontaktinformāciju ziņu saņemšanai. Lai pēc pieteikšanās noslēguma personīgi saņemtu ziņu, ka pieteikums dalībai projektā ir apstiprināts, pievieno savu e-pastu, atsaucoties uz paziņojumu mājaslapā. 
 8. Gaidi mācību apstiprinājumu. Jūlijā savā e-pastā no VIAA saņemsi pieteikuma apstiprinājumu dalībai projektā, vai arī vari to noskaidrot, pieslēdzoties mājaslapai un ielūkojoties sava profila ziņojumos. Pēc tam gaidi ziņu no izglītības iestādes par vietu grupā un piedāvāto mācību norises laiku.  

  Ja nav iespēju pieteikties mācībām tiešsaistē,

  tad iepriekš piesakies vizītei klātienē, uzrādi personu apliecinošu dokumentu un noformē savu pieteikumu mācībām kādā no šiem veidiem:

  • Valsts izglītības attīstības aģentūrā, Rīgā, Z.A.Meierovica bulvārī 1-16, 5. stāvā, tālrunis vizītes pieteikšanai: 67854769;
  • kādā no 81 VIAA sadarbības pašvaldības pie pieaugušo izglītības koordinatora, kuru kontaktinformācija vizītes pieteikšanai atrodama šeit.

  Ņem vērā

  • katrs strādājošais projekta laikā mācīties var divas reizes neatkarīgi no pieteikšanās kārtu skaita. Aicinām izdarīt pārdomātu izvēli, nepieciešamības gadījumā iegūstot papildu informāciju par izglītības programmu, pedagogiem un iepazīstoties ar plānoto mācību norises laiku, lai izvērtētu, vai būs iespēja to savienot ar savu darbu vai citām nodarbēm; 
  • vari pieteikties mācībām atkārtoti. Ja vienu reizi mācības pabeidzi, atkārtoti pieteikties vari ne ātrāk kā 1 mēnesi pēc iepriekšējo mācību pabeigšanas dienas. Ja iepriekš mācības uzsāki, bet kādu iemeslu dēļ pārtrauci, atkārtoti vari pieteikties ne ātrāk kā 6 mēnešus pēc mācību pārtraukšanas dienas; 
  • vari pieteikties mācībām ne vairāk kā trīs izglītības programmās. Ja nevari izlemt, kuras mācības izvēlēties, vai pēc saziņas ar izglītības iestādi ir bažas, ka kādā no programmām varētu būt pārāk augsts vai zems pieteikumu skaits, vari izmantot iespēju pieteikties 3 izglītības programmās. Saņemot apstiprinājumu dalībai projektā un ziņu no izglītības iestādēm, varēsi izvēlēties vienu piemērotāko programmu. Vienlaicīgi mācīties var tika vienā izglītības programmā
  • pieteikuma apstiprinājumu dalībai projektā un tā ilgumu ietekmē pretendentu pārbaude:
   • noslēdzoties pieteikšanās termiņam, tiek pārbaudīta strādājošo atbilstība uzņemšanas noteikumiem VID, PMLP un citos valsts reģistros, kas var aizņemt vairākas nedēļas;
   • pretendenta atbilstību uzņemšanas noteikumiem pārbauda pēc statusa uz pieteikuma iesniegšanas dienu. Ja nodarbinātā statuss mainās pēc pieteikuma iesniegšanas, tas neietekmē iespēju uzsākt un pabeigt mācības;
  • katram strādājošajam ir iespēja izmantot abas projektā piedāvātās iespējas - gan pieteikties mācībām, gan novērtēt ārpus formālās izglītības iegūto profesionālo kompetenci.

  Lasīt tālāk -> mācību iespējas un norise